III Edycja Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o prawie wyborczym „Wybieram wybory”.

Konkurs, organizowany przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze, jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego oraz propagowanie świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym. 

Chętni uczniowie szkół mogą zgłaszać się do udziału w konkursie za pośrednictwem dyrektora swojej szkoły do 31 stycznia 2019 r. na adres mailowy rze-dyr@kbw.gov.pl

Konkurs będzie przeprowadzony w trzech etapach:

- etap pierwszy - test jednokrotnego wyboru - przeprowadzany będzie 26 lutego 2019 r. o godzinie 12.00 w siedzibie szkoły.

- etap drugi -  napisanie pracy pisemnej - pracę należy przekazać do dnia 28 marca 2019 r.

- etap trzeci -   udzielanie ustnych odpowiedzi na wylosowane pytania - przeprowadzony będzie 30 kwietnia 2018 r. o godzinie 10:00 w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej w Warszawie.

Informacje na temat konkursu będą systematycznie publikowane  na stronie www.pkw.gov.pl oraz na portalu edukacyjnym www.wybieramwybory.pl . Informacje pojawiać się będą także na profilach Krajowego Biura Wyborczego i Państwowej Komisji Wyborczej w serwisach  społecznościowych.

 • Drukuj
 • Pobierz w PDF
ZOBACZ POZOSTAŁE
 • Wyniki I etapu (szkolnego) III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram Wybory" z obszaru działania Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Rzeszowie.
 • III Edycja Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o prawie wyborczym „Wybieram wybory”.
 • I etap Konkursu "Wybieram wybory" za nami
Rejestr zmian
 • Data utworzenia:29-08-2017 10:07
  Wprowadził:Robert Bara
 • Data modyfikacji:15-01-2019 8:22
  Wprowadził:Marek Ochab